2019. június 22. – Múzeumok Éjszakája

Múzeumok Éjszakája – 2019. június 22., ez a szombat este ismét a múzeumoké és a múzeumlátogatóké lesz.
Az országos rendezvénysorozathoz csatlakozva a Túri Fazekas Múzeum a következő programokkal várja az érdeklődőket:

Kályhacsempe készítés (18 órától 23 óráig folyamatosan)
A hagyományos kályhacsempe és kályhaszem készítés legismertebb technikáit próbálhatják ki a program résztvevői. Készíthetnek kályhacsempét gipszformába nyomkodással, illetve kályhaszemet korongozással. A foglalkozást Bana Gyula és Szabó Mihály kályhások vezetik. Az elkészített munkák égetés és mázazás után hazavihetők.

Barázdaillesztgetők (20 órától 22 óráig)
Kirándulás a Hip-Hop zene és a Nu Jazz világába. Szabadtéri koncertek a múzeum udvarán.
A lemezjátszók mögött:
Soltész Tamás „Soli” (Hip-Hop)
Földi Tamás ”Mokshamann” (Nu Jazz/Breaks)
Panyik Domán „Mező” (Rap versek)

Éjféli tárlatvezetés a múzeum kiállításaiban és raktárában. (24 órától)

Minden programunk ingyenes. Az országos kínálatról itt tájékozódhatnak: www.muzej.hu